بزرگترين دستاورد انقلاب، احياي گفتمان ولايت و امامت است
حجت‎الاسلام عباسعلي مغيثي :
بزرگترين دستاورد انقلاب، احياي گفتمان ولايت و امامت است
بزرگترين دستاورد انقلاب، احياي گفتمان ولايت و امامت است
به گزارش روابط عمومي مهديه ملاير ، در مراسم شب شهادت نبي مکرم اسلام (ص) که با حضور اقشار مختلف در مهديه ملاير برگزار گرديد حجت‎الاسلام عباسعلي مغيثي مسئله «ولايت»همان گفتمان قرآن و اهل بيت عصمت و طهارت (ع) است به طوري که بيش از 200 بار واژه «ولايت» در قرآن مجيد ذکر شده است.
وي با بيان اينکه مهمترين اصل در آيات و روايات همين مسئله ولايت و امامت است، افزود: اگر در جامعه ولايت وجود نداشته باشد نبوت معنا ندارد و بالاتر از آن اگر ولايت نباشد، توحيد هم وجود نخواهد داشت.
امام جمعه نهاوند ادامه داد: گفتمان خدا و پيغمبر (ص) از ابتدا همان گفتمان امامت و ولايت بوده است که اگر دنياي اسلام در آن دوران به بيراهه نمي‌رفت در همان قرن‌هاي اوليه دنيا و بشريت به اهداف بلندي دست مي‌يافت که امروز هم متأسفانه به آن اهداف دست نيافته است.
وي به بدترين حادثه در تاريخ اسلام اشاره کرد و گفت: مهمترين مصيبت در تاريخ اسلام انحراف از ولايت و امامت از زمان امامت حضرت علي (ع) آغاز شد که به جاي ولايت، گفتمان خلافت را جايگزين آن کردند.
مغيثي با عرض تسليت به جمعيت حاضربمناسبت شهادت پيامبر اسلام (ص) و دو سلاله پاکش در پاسخ به اينکه بزرگترين دستاورد انقلاب چه بود، تأکيد کرد: براساس تجربه 35 ساله بزرگترين دستاورد انقلاب، احياي گفتمان ولايت و امامت است که به فرموده امام (ره) مترقي‌ترين اصل در قانون اساسي اصل ولايت است.
امام جمعه نهاوند با بيان اينکه ايران طي 35 سال توانسته چالش‌هاي پيش‌ رو را پشت سر بگذارد، اظهار کرد: پايبندي به اصل ولايت عامل پيشرفت ايران اسلامي در همه عرصه‎هاست.
ايشان در پايان از حضور بخاطر توجه به مطالب و همچنين هيات امناي مهديه ملاير قدرداني نمودند.اين مراسم با قرائت زيارت عاشورا و پخش کليپ در خصوص شهادت پيامبر اسلام و دوسلاله پاک ايشان همرا و در پايان حاضرين بر سر خان سفري اهل بيت (ع) نشستند.
©2011 MahdiehTehran (Mahdieha.ir). All Rights Reserved