حاکميت تعاليم ديني سبب تحقق جامعه حق مدار مي شود
حجت الاسلام مرتضي جوادي آملي در مهديه آمل :
حاکميت تعاليم ديني سبب تحقق جامعه حق مدار مي شود
حاکميت تعاليم ديني سبب تحقق جامعه حق مدار مي شود
به گزارش روابط عمومي مهديه آمل، حجت الاسلام مرتضي جوادي آملي، رييس بنياد بين المللي علوم وحياني اسراء در جشن منتظران آفتاب که به همت مجتمع فرهنگي قرآني مهديه و فاطميه آمل برگزار شد اظهار داشت: در شهري زندگي مي کنيم که معارف و اشارات را به زيبايي براي ما بيان کردند و آمل به شخصيت هاي علمي گذشته و حال خود افتخار مي کند و زن و مرد اين جامعه حيات حقيقي داشته و با اين معارف زنده هستند.
وي ادامه داد: نيمه شعبان از بهترين و پرفضيلت ترين ايام است که ميلاد باسعادت و گرانقدر امام زمان(عج) را داريم و بسيار گرانقدر و ارزشمند است.
رييس حوزه علميه امام حسن عسکري(ع) آمل اظهار داشت: نيمه شعبان از ارزشمندترين حقايقي است که به پيروي از مکتب اهل بيت معصومين(ع) نصيب ما مي شود.
استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: همين ايام از مواهب الهي به امت اسلام و پيروان اهل بيت معصومين(ع) است که اگر اهل بيت(ع)، تشيع و پيروي از حقيقت ولايت نباشد جهان تيره و تار است.
وي اظهارداشت: خداوند متعال که عالم را آفريد بيان کرد ظاهر و باطني وجود دارد که اهل ظاهر با ظواهر دنيايي خوش هستند اما اهل باطن سرور و شادماني اصيل و ظواهر را در کنار هم دارند.
حجت الاسلام جوادي آملي افزود: فطرت محور انسانيت است که اگر فردي صالح و شايسته بود از لذايد طبيعي هم برخوردار است و انساني که خود را بر محور ظاهر قرار دهد سرور طبيعي برايش خير و کمال ندارد.
رييس بنياد بين المللي علوم وحياني اسراء بيان داشت: انسان صاحب حقيقتي ابدي و ماندگار است که با مرگ زنده شده و انسان تازه اي مي شود.
وي ادامه داد: مدار انسانيت در نظر طبيعت گرايان لذايذ طبيعي است اما آن هايي که دنيا را ظاهر و پوسته مي دانند به گونه اي ديگر زندگي مي کنند.
استاد حوزه و دانشگاه افزود: اين عالم باطن و جاني دارد و خدايي بزرگ داريم که نبايد به لذت هاي ناچيز راضي شده و ضرورت دارد تا اوصاف حضرت حق را پيدا کنيم.
استاد حوزه و دانشگاه تصريح کرد: در حوزه علوم انساني محصول تحقيقات و پژوهش هاي بشر را مي بينيم که به معارف ما نمي رسد و آموخته هاي وحياني از جنس زميني نيست.
وي با بيان اين که اگر تعاليم ديني حاکم باشد جامعه ما سراسر نوراني مي شود، گفت: جامعه ما بايد حق مدار شده و براساس معارف اهل بيت معصومين(ع) زندگي کند که ضرورت دارد همه را بيدار کنيم و تلاش داشته باشيم تا حقايق و معرفت الهي را دريافت کنند.
رييس بنياد بين المللي علوم وحياني اسراء با اشاره به اين که رويکرد گروه هاي تکفيري مبتني بر جهالت است، افزود: در اين گروه ها منطقي بدتر از کفر حاکم است و خود را مسلمان و بقيه افراد را کافر مي دانند.
حجت الاسلام جوادي آملي اظهارداشت: جهان را جهالت و حماقت پر کرده است و دستان قدرتمندان نيز بر دامن زدن به جهالت مشغول فعاليت است.
گفتني است در پايان ضمن اهداي جوايز به اسامي مزين به نام مهدي و نرجس و فعالان ندبه و فرهنگي مهديه ميهمانان آقا امام زمان(عج)بصرف شام پذيرايي شدند.
©2011 MahdiehTehran (Mahdieha.ir). All Rights Reserved