تريبن دعاي ندبه يک تزيين بين المللي است
حجت الاسلام و المسلمين شمس :
تريبن دعاي ندبه يک تزيين بين المللي است
تزيين دعاي ندبه يک تزيبن بين المللي است
به گزارش روابط عمومي مهديه ملاير ، دعاي ندبه اين هفته درمهديه ملاير روزجمعه با حضور پر شور ندبه گزاران ومداحي مداح اهل بيت(ع) محمد باقر نريماني و سخنراني حجت الاسلام و مسلمين شمس راس ساعت۷صبح برگزار گرديد.
در اين مراسم حجت الاسلام و المسلمين شمس تريبن دعاي ندبه را يک تريبن بين المللي خواند و بيان نمودند هيج جاي دنيا براي خواند اين دعا به افراد کار ندارند مگر اينک بفهمند قرائت کننده دعا فردي شعيه مذهب مي باشد وي با اشاره به حديثي نوراني از امام صادق عليه السلام ، ضمن فراخواني شيعيان به انتظار،‌ ياران حضرت قائم(ارواحنافداه) را منتظران راستين و آراسته به اعمال نيک بر اساس پرهيزگاري و محاسن اخلاق دانسته‌ و بيان نموده اند:
هر کس که شاد مي‌شود از اصحاب و ياوران قائم باشد، بايد که در انتظار به سر برد و در حالي که منتظر است، از روي تقوا و پرهيزگاري و محاسن اخلاق عمل نمايد.
ايشان در ادامه بيان داشتند مسأله انتظار، همانند اعتقاد به وحدانيت خداوند متعال است که از حاق وجود انساني برخاسته است و همگان طالب آنند. آري، دل خدا را مي‌خواند و چشم در انتظار مهدي است.
وي افزود آدمي همواره از نقص و نقصان نفرت دارد و سمت و سوي فطرت او به سوي کامل‌ترين و زيباترين، جهت‌گيري شده است. به واقع اگر مهدي عليه السلام را مردمان بشناسند، شيفته او گرديده، او را با ديگري مبادله نخواهند کرد؛ چرا که او مظهر اسماء و صفات جمال و جلال الهي است. او آئينه تمام‌نماي همه زيبايي‌هاي حق متعال جل و علا است. آن حضرت را «وجه الله» مي‌دانيم و در دعاي ندبه او را اين گونه خطاب مي‌کنيم: اَينَ وَجهُ اللهُ الَّذي اِلَيهِ يَتَوجَّهُ الاَولِياءُ؛کجاست آن چهره الهي که اوليا به او روي مي‌کنند.


©2011 MahdiehTehran (Mahdieha.ir). All Rights Reserved