برگزاري همايش بزرگ رهروان زينبى(س) با شعارلبيك يا زينب (س)
در مهديه ملاير برگزار شد :
برگزاري همايش بزرگ رهروان زينبى(س) با شعارلبيك يا زينب (س)
برگزاري همايش بزرگ رهروان زينبى(س) با شعارلبيك يا زينب (س)در مهديه ملاير :
همايش بزرگ رهروان زينبى(س) با شعارلبيك يا زينب (س) مصادف با دوازدهم محرم الحرام و همزمان در مهديه هاي سراسر كشور صبح پنجشنبه از ساعت 9 الي 11 با حضور جمع كثيرى از بانوان ملايري در مهديه ملاير برگزار شد.
در اين مراسم که با قرائت قرآن و زيارت عاشور توسط حاج محمود نصيري آغاز شد برادر حاج حسين عبدلي به عزاداري براي آن بانوان بزرگ اسلام پرداختند.
در اين مراسم حجت السلام والمسلمين آزادي خواه مدير کل حوزه رياست مرکز خدمات حوزه علميه کشور به مطالبي در خصوص رسالت آن حضرت و وظايف بانوان در اين زمان بيان نمود
ايشان عنوان نمود رساندن پيام واقعه عاشورا به گوش جهانيان از علل آمدن زنان به صحراي کربلا است و نقش حضرت زينب (س) در انتقال پيام عاشورا بسيار پررنگ است و اگر روشنگري‌هاي ايشان نبود، حادثه عاشورا در روز عاشورا باقي مي‌ماند.
وي در ادامه گفت فرهنگ عاشورا رمز پيروزي مستضعفان عالم بر عليه مستکبرين است.مکتب امام حسين(ع) نه تنها موجب پيروزي روزافزون انقلاب اسلامي در سراسر جهان، بلکه الهام‏بخش تمامي حرکت‏ هاي ظلم ‏ستيز در سراسر عالم هستي شده است.
تمسک به اهل بيت و توجه به مفهوم انتظار را موجب اقتدار روزافزون ايران اسلامي برشمرد و تصريح کرد: تهاجم بي‏ وقفه دشمن عليه نهضت عاشورا ناشي از کارکرد اين فرهنگ عظيم است و اگر دشمن موفق به ناکارآمدي عاشورا شود در حقيقت اسلام را از روح انقلابي تهي مي‏ کند.
ايشان با اشاره به اهميت دادن خواهران محترم به امر ازدواج بهنگام و آسان گيري در خصوص بر دوري جويي از حاشيه هاي ازداوج تاکيد نمودند و اين پنج مورد را براي حاضران بيان داشتند :
1. حاکميت عقل در برابر احساسات .
2. برخورداري از اختيار و عدم اجبار در انتخاب همسر .
3. عدم الگوبرداري کورکورانه و تقليد .
4. بهره‌برداري از تجربه ديگران (عبرت گيري) .
5. استفاده از دانش و مهارت‌هاي لازم براي تشکيل خانواده .
در اين همايش كه با هدف تبيين سيره حضرت زينب (س) برنامه هاى مختلفى از جمله مداحى ،توزيع بروشور با عنوان سرچشمه صبر حضرت زينب عليه السلام و پخش کليپ برگزار شد.
اين مراسم با همکار و مساعدت معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان ، معاون سياسي ايشان ، اداره اوقاف و امور خيريه و شهرداري ملاير برگزار گرديد.
در اين مراسم حجت السلام عباسي در خصوص وظايف ومنتظران مطالبي را براي ندبه گذاران بيان فرمودند ايشان در ادامه گفتند همانطور که در کربلا ميزان امام زمان يعني امام حسين (ع) بوده و اعمال افراد در آن شرايط سنجيده خواهد شد براي ما هم ميزان براي بررسي اعمالمان امام زمان ما خواهد بود پس بايد دستورات امام زمان (عج) را رعايت نماييم يکي از اين دستورات تربيت درست فرزندامان مي باشد .
دعاي ندبه اين هفته درمهديه ملايردر روزجمعه با حضور پر شور ندبه گزاران ومداحي مداح اهل بيت(ع)کربلايي صادق پور و سخنراني حجت الاسلام والمسلمين مهدي عباسيدر تاريخ16/۸/۹۳ راس ساعت۷صبح برگزار گرديد.
برنامه دعاي ندبه اين هفته مهديه ملاير :
دعاي ندبه اين هفته درمهديه ملايردر روزجمعه با حضور پر شور ندبه گزاران ومداحي مداح اهل بيت(ع)کربلايي صادق پور و سخنراني حجت الاسلام والمسلمين مهدي عباسي در تاريخ16/۸/۹۳ راس ساعت۷صبح برگزار گرديد.
در اين مراسم حجت السلام والمسلمين عباسي در خصوص وظايف ومنتظران مطالبي را براي ندبه گذاران بيان فرمودند ايشان در ادامه گفتند همانطور که در کربلا ميزان امام زمان يعني امام حسين (ع) بوده و اعمال افراد در آن شرايط در قيامت سنجيده خواهد شد براي ما هم ميزان براي بررسي اعمالمان امام زمان ما خواهد بود پس بايد دستورات امام زمان (عج) را رعايت نماييم يکي از اين دستورات تربيت درست فرزندامان مي باشد اهتمام به تربيت درست فرزندان از وظايف مهم ما مي باشد تا در آينده جامعه اي سالم و پويا داشته باشيم.

©2011 MahdiehTehran (Mahdieha.ir). All Rights Reserved